Промоција дуалних образовних профила – “Да знам шта радим”

У суботу, 13.априла 2019.године у аули Новосадског сајма, Хајдук Вељкова 11, Нови Сад, присуствовали смо  свечаном скупу са још 13 школа, у којима ученици похађају наставу према дуалном моделу. Организација манифестације као и превоз учесника је обезбедило Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. Нашу школу су представљали ученици  2. разреда Техничар за логистику и шпедицију и наставници Гордана Гиљан и Милорад Ристивојчевић. Према утврђеном протоколу, све школе су презентовале своје образовне профиле у разним подручјима рада. Поред наше ученице Милице Комендић,која је пренела своја искуства током свог досадашњег школовања и нарочито обављања практичне наставе, имали смо прилику да чујемо и утиске представника  Gebruder Weiss-а, једне од компанија где ученици који похађају образовни профил Техничар за логистику и шпедицију обављају практичан део наставе.

По завршетку представљања свих 14 школа, коју су обавили ученици, директори или наставници, имали смо прилику да уз коктел разменимо мишљења, искуства и предочимо могуће видове шире сарадње између школа са сродним подручјима рада и потом се вратимо у круг наше школе.