Предавање прим. др Слободана Симића – Основи наркоманије

Била нам је велика част и задовољство да смо 24.априла 2018.године слушали врло поучно и јасно предавање Основи наркоманије прим. др Слободана Симића, психијатра судске медицине у Институту за ментално здравље у Београду.

Близу седамдесет ученика наше школе и седморо наставника добило је одговоре на кључна питања, која се тичу: дроге, наркоманије, токсикоманије и др. психоактивних супстанци; како дрога утиче на мозак; какве су последице узимања дроге и шта учинити да би се наркоманија спречила.

Прим. др Слободан Симић је члан Српског лекарског друштва, Српске лекарске коморе и Удржења психијатара Србије. Аутор је стручних књига: Све о наркоманији и Све о депресији.Приручник Све о наркоманији је уврштен у препоручену литературу за постдипломске студије на Факултету за специјалну едукацију и рехабилитацију Универзитета у Београду.
Широј јавности, Слободан Симић познат је као аутор бројних афоризама, кратких прича, збирке поезије, драмског текста; колумниста дневног листа Данас.

Члан је Удружења књижевника Србије, Удружења драмских писаца и председник Београдског афористичког круга.
Превођен на енглески, немачки, руски, бугарски, мађарски и пољски.

Велики поздрав и захвалност др Симићу до неког наредног виђења!