петак , март 22 2024

Обележена 70-годишњица од оснивања Саобраћајно-техничке школе у Земуну

Дана  4.10.2018.године у  сали ресторана Центра Сава  одржана је Свечана академија поводом обележавања 70 година постојања наше школе.

Богат и разноврстан културно-уметнички програм започео је учешћем најмлађих гостију, дечијим хором ОШ „Петар Кочић“. Бројне овације публике  освојили су, такође, чланови КУД-а „Бранко Радичевић“. Они су пред бројном публиком извели сплет игара из различитих крајева Србије. У наставку програма имали смо прилике да чујемо рецитал ученика наше школе: Катарине Ђорђевић, ученице одељења М 41 и Михаила Главонића, ученика одељења Е 41.

Посебан утисак оставиле су|  Зорица  Ђорђевић, ученица наше школе и њена сестра Александра. Чистота, јачина и мелодичност њихових гласова, у извођењу изворне народне музике, никога није могла да остави равнодушним. Коначно, драмска секција, појачана плесном групом, извела је представу „Ко то тамо пева“, иначе адаптација текста Душана Ковачевића. Овај сјајно изведен драмски комад, духовито и модерно конципиран, припремиле су: мр Александра Николић-Матић (режија), Ивана Бојовић (адаптација текста) и сценске покрете плесне групе осмислила је проф. Дубравка Благојевић.

Свечаној академији, осим радника Школе, присуствовали су многобројни гости из: Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, представници Војске Републике Србије, Министартва унутрашњих послова, Градске општине Земун, Црвеног крста Земун и Дома здравља Земун. Ваља поменути и госте из основних и средњих школа из ближег и ширег окружења Београда, потом из Бања Луке,  затим социјалне партнере Школе, бивше раднике, итд. Прочитано је писмо – честитка директорке „Прометне шоле” из Марибора, с којом наша школа успоставља сарадњу и планира међусобне посете ученика и наставника.

Радницима школе, који су током прошле школске године отишли у заслужену пензију, уручени су пригодни поклони. Ученици школе, који су освајали награде на спортским и такмичењима у знању, такође су награђени пригодним поклонима. Свим гостима Свечане академије директор школе, Мирослав Мацура, уручио је Монографију “70 година Саобраћајно-техничке школе”, коју су написали и уредили наши наставници.

Свечану академију водиле су наставнице наше Школе Марија Слобода – Анђелковић, професор српског језика и књижевности и Ирена Имамовић, професор енглеског језика.